biere nożyczki

I zaczynam wycinać tą kolorową wycinankę. Myśli, słów nigdy nie wypowiedzianych, obrazków, wiórków i skrawków. Zrobię z tego taki ładny ulepczyk, będe nim podrzucać jak Zośką, to tu to tam.

piątek, 24 sierpnia 2012

O.

W ten weekend mają przyjechać. Tworzymy długa listę na papierze w kratkę, co należy zrobić w domu, żeby mogli się do niego dostać. Zaczynamy powoli ogarniać, bo jak człowiek ma taka listę do odznaczania, to mu łatwiej spiąć w kucyk myśli nieuczesane i okiełznać zapędy twórcze. Odhaczam punkt pierwszy, idę do drugiego

puk puk puk

Przyszedłem podziękować pani przyjaciołom, że mnie w maju zeszłego roku wyłuskali z łąki, wtedy co śnieg spadł i żona obryzgała błotem tego pana.

Rozpakowuję prezenty - piękne szklane anioły - jeden dla Janków, drugi dla mnie.

Przypominam go sobie, był dość dawno, cieszyłam się, że Manowce o nowych świrów się wzmocnią. Siatka się rozwija, nie szukając, nie oczekując, zostaję obdarowana nowymi znajomymi. Artysty. Kolejni z cyklu pt:"Osobistości". Chcą zamieszkać na wielorybie za cmentarzem.


Później realizuję punkty z listy i idziemy z synkiem z rewizytą. Zostaliśmy zaproszeni na ognisko. Udaję, że dzwonię do furtki, wkraczamy na teren pięknie zachwaszczonej łąki. Zaparkowany samochód, mały zielony namiocik i ognisko. Przy ognisku jakby nigdy nic, czeka fotel. I właściciel marzeń.

Nic nie ma - jak u Kononowicza i jest wszystko. Gadamy do późna, trzeba wracać na kolację. Zapraszamy i rozmowa nie może się skończyć, dopóki mój mózg (cokolwiek to znaczy) odmawia współpracy, udaje, że chce spać i ziewa.

Dobranoc, sąsiedzie.

można popatrzyć i się zdziwić: www.agruppa.com.pl


5 komentarzy:

 1. Podobne przyciąga podobne.
  Ocean wielorybów zaludnia się niezwykłymi ludźmi.
  Będziesz miała kolejnych super sąsiadów, super sąsiadko!

  OdpowiedzUsuń
 2. "Przyleciały (do Paulinki)
  jesienne anioły
  jeden chyba całkiem dziki
  drugi oswojony
  Pierwszy w lot za barem
  stanął i już piwo leje
  drugi bardziej jest zmęczony
  i rzadziej się śmieje
  Gości z nieba nam potrzeba
  bo bez gości wielka bieda
  może znajdą jakiś sposób
  i pomogą wyjść z chaosu..."

  i tak dalej...
  Szkoda, że takie długie, ale podobało mi się.
  (Autora nie znam.)

  OdpowiedzUsuń
 3. O, to Adam Ziemianin, SDM to śpiewa, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Aha! Dziękuję za. Też pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń