biere nożyczki

I zaczynam wycinać tą kolorową wycinankę. Myśli, słów nigdy nie wypowiedzianych, obrazków, wiórków i skrawków. Zrobię z tego taki ładny ulepczyk, będe nim podrzucać jak Zośką, to tu to tam.

niedziela, 18 listopada 2012

oko i dzwonek

Nie do wiary, pomyślała, stairway to heaven zeppelinów puścili w trójce, przeszłość poświeciła latarką po oczach, każdą nutę zna, tralala. I tą siarczystą gitarę pana Page'a na końcu, opięte jeansy na tyłku Planta wygiętego do tyłu, miłe słuchanie muzyki młodzieżowej nieobowiązującej na podwórku szkolnym, raczej w piwnicy jakiejś. Nie pójdzie spać przez Kaczkowskiego. Aksamitny głos prowadzi przez kolejne kawałki aż do przejmującego Kashmir.
Na krześle przed sobą widzi siebie u Babci wkuwającej jakiś znienawidzony przedmiot. Kawa tarmosi, rzędy słówek kolebią się na świstkach, kaflowy piec milczy, Babcia łypie okiem powiększonym przez okular.
To oko było niesamowite, zarówno okularowe jak to w wizjerze, gdy dzwoniła do drzwi okrągłym dzwonkiem – czarnym z białym prztyczkiem. Prztyczek był niemiecki jak i cała kamienica, stąd zamiłowanie do staroci, i ten mebel, który stoi przed nią w jej obecnym domu.

http://allegro.pl/chusta-arafatka-arafatki-chusty-duzy-wybor-i2790416860.html

2 komentarze:

 1. Dzisiaj Kashmir w trójce po 5.30.!
  Dobrze się zaczęło.
  Od prztyczka do .... ?:)
  Mam zielono-szarą, ale poruszyła mnie niebiesko-brązowa. Chyba mam czas na takie połączenie, bo działa , np. http://box-of-treasures.blogspot.com/2012/11/color-palette-blueberry-chocolate.html

  OdpowiedzUsuń
 2. oj, no takie połączenie jest zacne:)marzy mi się pokój w brązach i turkusach.

  OdpowiedzUsuń