biere nożyczki

I zaczynam wycinać tą kolorową wycinankę. Myśli, słów nigdy nie wypowiedzianych, obrazków, wiórków i skrawków. Zrobię z tego taki ładny ulepczyk, będe nim podrzucać jak Zośką, to tu to tam.

poniedziałek, 4 czerwca 2012

Chagallowskie Manowce


Nastał nam miłościwie panujący czerwiec, z całym swoim smakiem, zamkniętym w słoiku sokiem z białych kwiatów czarnego bzu, określonym przez K. jako "Boże ciało". Dzień się wydłużył do granic, wieczorami pośród chagallowskich obrazów widzę kota z wyciągniętym do księżyca ogonem - towarzysza o złotych oczach. Pachną truskawkowe pola.
Obok, w środku mięsistego dywanu z jęczmienia wyłaniają się niebieskości chabrów.
Czary aż dymią.
Zamykać oczu nie trzeba, sen śni się na jawie.

6 komentarzy:

 1. Och pachnie, pachnie aż tu! Tylko deszcz ciągle przydeptuje niektóre widoki, od tygodnia.
  Stęskniłam się za ciepłym i suchym i konikami polnymi. I za Siostrą ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, pani kochana, oj tak. Musimy uknuć jakiś termin w końcu.

   Usuń
 2. Mama na dzień dziecka zalała kwiaty bzu naleśnikowym ciastem. Następnie całość wykąpała w gorącym tłuszczyku i tak powstały racuchy . Łodygi kwiatostanu czyściły uzębieniem lepiej niż niejedna Orbit nić. Pyszota.
  Spieszę zmartwić. Nie wystąpimy w duecie w Karwatowych kamieniołomach. Przynajmniej połowa pary marki ja, stawić się nie może. Wstępnie robić teraz będę w fabryce kołkowanego mebla, co oznacza pracę w weekendy. Ale nie pytaj o szczegóły i pohamuj hip hip hura. Praca wcale niewymarzona, na razie za frajer. Więc zostaje mi tylko jedno wyjście. Założyć własny biznes i sprawić, aby pracowali za mnie inni. Ktoś chce popracować u mnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to ból, pojadę zmagać się sama. Szkoda w sumie, że tak szybko podjęłaś się pracy za bezdurno w miejscu gdzie nie chcesz. Miałabym ciekawszą propozycję - pracowałabyś w miejscu, gdzie byś chciała. Też za bezdurno. Ale pamiętając, że "zawsze może się przekręcić WIELKIE KOŁO" - będzie dobrze, Jemiołuszko. Trzymam kciuki.

   Usuń
 3. Jeszcze dodałabym całe łany poziomek i czereśniowe drzewa.
  A jaki księżyc wczoraj był! Ciężki, wykuty ze starego złota.
  Czerwcowe czary mocne są. Mogą być nieodwracalne. Uważajta Wieśmo na kupalnockę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałam go, przebił chmurzyska i wylazł jak wielka latarnia:) Z tą kulpanocką wiem - muszę uważać, oj muszę...Równie niebezpieczne są wschody słońca w rosie.

   Usuń