biere nożyczki

I zaczynam wycinać tą kolorową wycinankę. Myśli, słów nigdy nie wypowiedzianych, obrazków, wiórków i skrawków. Zrobię z tego taki ładny ulepczyk, będe nim podrzucać jak Zośką, to tu to tam.

poniedziałek, 18 czerwca 2012

na Hery jedziemyCzasami, gdy człowiek siedzi na dachu o czwartej nad ranem w Wolimierzu i ogląda wschód, do łba mu wpadają pomysły zesłane odgórnie, których wprowadzenie w życie staje się krótkim "idź".
Wsiada w stopa, by zachód słońca uczcić kąpielą w morzu. I tak się dzieje. Ze złotą dwójką w kieszeni pasiastych spodni od piżamy.
Później spotyka buddę w parku i spędza z nim czas jakiś, podróżuje na fali chmury, chłonie świat otwartym trzecim okiem, nieskrępowaną wolność konsumuje na śniadanie jak bułę z masłem.
Potem jedzie dalej, przez życie, pogruchotane czasem, czasem z kolanami w strupach, jedzie po spirali, by nagle spotkać się z buddą na fajce, przed teatrem Capitol, na musicalu hair w którym gra...buddyjskiego mnicha.
Spirala, obszar ogólnie ten sam, tylko spojrzenie z innej wysokości.

3 komentarze:

 1. Życie, kocham cię!
  Na Hair byłam 7 razy. To była szajba kompletna.
  Moja mama cierpiała na widok córki w trzech długich spódnicach i komunistycznych trampkach.
  Herów w życiu coraz mniej, ale gdyby zew zawył, to kto wie ...
  Obszar ogólnie ten sam, ciało nie to samo, dusza śpiewa, oczy widzą, kozy meczą.
  Dziękuję za to wspomnienie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiedziałam:)
   Niesamowity spektakl, jeśli kiedykolwiek będziesz miała możliwość ich zobaczyć - idź koniecznie. Są świetni.

   Usuń
 2. ja ci dam holenderska!! rozne rzeczy sie dzialy, teraz jako coraz starsza raszpla moge to okreslic, ze sie stawalysmy tym kim jestesmy jako ta mozaika: tu trzeba bylo zeszlifowac a tu przyciac, nieudana czesc calkiem wyrzucic i zastapic czyms lepszym; i tu ciach - jestesmy. z Kaskami to przeklenstwo mojego pokolenia, w SP w klasie mialam ich 7; w przyszlym roku pierwszego wrzesnia bedziemy swietowac 20lecie poznania sie ( to dziecko, co facet wiozl zone do porodu jest juz dorosle)

  OdpowiedzUsuń