biere nożyczki

I zaczynam wycinać tą kolorową wycinankę. Myśli, słów nigdy nie wypowiedzianych, obrazków, wiórków i skrawków. Zrobię z tego taki ładny ulepczyk, będe nim podrzucać jak Zośką, to tu to tam.

poniedziałek, 18 marca 2013

Świry z Perkalaby

Ten tydzień będzie bardzo obfity - podobnie jak opady śniegu. Zadżumiona lekko i z porannym zaćmieniem wzroku czuję, jak kawa rozlewa się po ciele i budzi powolutku komórki. Wczorajsza Perkalaba w Łykendzie, istna eksplozja energii! Wschodni bracia znowu wytrzęśli publikę do cna, do imentu i końca.
Podskakująca Mama, z otwartą buzią i dziecięcym zachwytem, wpatrzona w zwariowany film, który kadrami nasuwał skojarzenie z balem w domu wariatów. Coraz prędzej i prędzej, wirujące dźwięki cymbałów i trąbek, włochata publiczność i jakieś takie podskórne odczucie przynależności etnicznej:) muzycznej, bo ja wiem, genetycznej. Siostra mnie trąca, my jesteśmy z Ukrainy! Z Armenii! Z Rumunii! Cyganii! Hihi, gdzie nas wczoraj nie było i gdzie nas nie będzie.

I późniejszy powrót do ciszy. Przykryta śniegiem zapadam w szybki sen.

Jak się zbudzę, znajdę się w sali rajców na armeńskich śpiewach liturgicznych. Co boskie, papieżowi, co ludzkie, muzyce. Albo nie. Całkiem na odwyrtkę.

4 komentarze:

 1. W krk babcia zaspała i dali posłuchać tylko z przedpokoju. CZAD

  OdpowiedzUsuń
 2. Było BAAARDZO energetycznie, atawistycznie, głośno. Wszystko na zewnątrz i wewnątrz podskakiwało, a młodzież tak żywiołowo szalała, aż miło było patrzeć!
  Jak to pisał Tuwim?
  "...gra! stra! extra! orgi!
  bac! w górę! z butli korki!
  jazz! extra!metal! żarem!
  bac! orgi! grastra! gwarem!..."

  I to było coś w tym stylu...

  Dzięki, Córeczko!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ proszę, Pani Matko:) I pełen podziw, że Ci się chce podrygiwać i strzelać oczami na zjeżdżające spodnie:) Buziaki!

  OdpowiedzUsuń