biere nożyczki

I zaczynam wycinać tą kolorową wycinankę. Myśli, słów nigdy nie wypowiedzianych, obrazków, wiórków i skrawków. Zrobię z tego taki ładny ulepczyk, będe nim podrzucać jak Zośką, to tu to tam.

niedziela, 7 października 2012

Mamapapabanda w Nowinie

Jest pięknie - idziemy z Władką na grzyby, bo lubi. Zbierać i nawlekać, gadać lubi i ciepło emitować jak elektrociepłownia. Kolejny raz okazuje się, że przesył jest bez zakłóceń.
Zamiast grzybów, trafiamy na usiane kasztanami jadalnymi zbocze. Mój scyzoryk rozkłada się na nóż i widelec, siedzę w trawie i obieram, bo wziąć się tego w rękę nie da. Michał huśta się na czubku drzewa jak wiewiór, Bojsa kaleczy pysk podkradając nam to, co tamten zrzuca. Sielanka usypia ostatnie połączenia nerwowe, które przyjemnie zaczynają pochrapywać i buczeć na słońcu.
Później, po kulinarnej atrakcji, którą przez dwa dni są naleśniki z soczewicowo-paprykowo-dyniowym nadzieniem, następuje odjazd autobusu i cały świat rytmicznie zaczyna podskakiwać, jabłka rzucają się do ogniska, korzeń Mamapapabandy wydaje drgania i jęknięcia, a zgromadzona publiczność walczy z prawem Ohma i opór w końcu zostaje przełamany. Pada deszcz, a fala ludzka zatraca się w wesołych podskokach.
Rozbijam jogowe zakwasy, odsączam każdą minutę jak napar z szaleju, ładuję głowę i serce, by mieć siłę na kolejne atrakcje, które przy odrobinie podjętej walki mają nastąpić...

www.mamapapabanda.com

6 komentarzy:

 1. Cudeńka ślicznochy dziwadełka - wokół Ciebie i w Tobie - NIEUSTANNIE wiercą się i kotłują i porywają i mnie przy okazji oczami duszy zabierają TAM , gdzie można na parę chwil i n a c z e j pooddychać :))
  Buziaczki SZALONA Córciu Ksesna ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Buziaczki! Jaszczurki wszystkim kręcą:)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Boziu,jak tam dobrze!
  Wciąż się potwierdza Twoja teza, że życie jest fajowskie :)

  OdpowiedzUsuń