biere nożyczki

I zaczynam wycinać tą kolorową wycinankę. Myśli, słów nigdy nie wypowiedzianych, obrazków, wiórków i skrawków. Zrobię z tego taki ładny ulepczyk, będe nim podrzucać jak Zośką, to tu to tam.

wtorek, 14 maja 2013

LOT OTWARTYO wielu rzeczach powiedziałabym, gdyby za szybko nie przelatywały. Widoki coraz to nowe, poruszają mi się źrenice i wielorakość układa się w poziome paski.
Lot trwa.

Zamiast tego będzie o takich chwilach, o których śpiewał Rysiek. I nie ten z Klanu. Chwilach takich

- jak odwiedziny majowe. Mój dom nabiera powietrza w płuca i rozciąga się, by przyjąć pod swój dach gości z różnych stron świata. Podoba mi się, że robią sobie sami herbatę, lepią też pierogi na radosny powrót z pracy. Potem wsiadamy i jedziemy, na cokolwiek, gdziekolwiek. Malownicza układanka pól, rozwianych włosów. Ognisko przed domem skwierczy, muzyka gra. W tym roku zostawieni na pastwę losu i niepogody, Przyjaciele pozwolili mi wywiać motocyklem na...Jurę.

- jak łazęga w ciężkich ciuchach i kaskach po jurajskich jaskiniach, kapiąca woda na przemakający namiot i przemakających nas. Nie przeszkadzało nam. Przeskoki od zamku do zamku, odnajdowanie nowych ścieżek, kirkuty wśród muraw kserotermicznych i zastanawiające zespoły zabytkowych stodół. Odkrywanie, że się lepi garnek na cztery ręce.

- jak niesłychany wieczór u Siostry Srebrnej, kino za darmo, z udziałem zespołu Czerwie i stareńkim filmem Nosferatu. jak zwykle Tam i jak zwykle z Nimi było nieprzeciętnie. Osobna historia na całkiem długi post, z tym że nie do publikacji w wielu fragmentach:)

- jak koncert Kultu i Lao Che. Lao porządnie, las parasoli skakał radośnie, rzekłabym energetycznie, ci na scenie starali się o publiczność, publiczność zdeterminowana dawała radę. Wokół nas parę metrów przestrzeni wygospodarowanej machającymi rękami. Znowu deszcz.

- jak wycieczki wokół domu - okolice Jagodnej, z malowniczymi pasmami gór, rzuty okiem na ruiny, czy to chałup, czy zamków,

- jak przyjazd Konia Holenderskiego (nazywanego w odpowiednich kręgach Renesansem) samopas, małym, rodzinnym autem :) Jeszcze raz powtórzę, Konik, rozmaryn przy Tobie, ze swoim rozwijaniem się, to pikuś.

- jak nawiązywanie kontaktów z własnym synem,

- jak nowa kosiarka do trawy, która porządkuje rzeczywistość wokółdomową - co tu tak czysto? zastanawiał się Tatoo...

- jak wysyp tulipanowych dzieci,

- jak wysyp zielonego wszędzie i w zadziwiającym tempie - ku chwale Manowców:)

- jak Bojsa, która zwiększyła stado i pokochała osób więcej niż dotychczas,

- jak podrzucony kot, który wskutek oglądania zdjęć z mamowych wyjazdów został nazwany MERKEL i natychmiast przekazany w dobre ręce małej Leny,

- jak...

13 komentarzy:

 1. Twojemu synowi pewnie też rosną skrzydła, jak patrzy na lot mamy. Jeszcze jeden do szczęśliwej ptasiej gromady.
  Ściskam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie nie bardzo...Syn się pierzy i jeży jednocześnie, ale trzeba przeczekać...Pozdrowionka!

   Usuń
 2. Ooo, jak dooobrze...! Jesteś: Ty, Twój cudny tekst i takież zdjęcia. Cieszę się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dzięki Twojej mobilizacji! Buźka:)

   Usuń
 3. O, jak pięknie! A piękno jest po to, by nas zachwycało. Zachwyciłam się.

  OdpowiedzUsuń
 4. co ty sie tak czepiasz tego auta? masz jeszcze jeden powod do radosci, o ktorym nie pomyslalas: to nie ty musisz nim parkowac tylem. ja tez mam powod do radosci, a nawet ode: sasiad nareszcie pojechal, nabuzowany wrazeniami po grdyke, bedzie mial co wspominac na starosc, 40 lat jezdzi samochodem, jak twierdzi, ale tak szybko to jeszcze nigdy . phi! jestem zagledzona na smierc, ciesze sie przestrzenia zyciowa, gigantycznym lozkiem i nowymi kurami. czy one sie ciesza, jeszcze nie pytalam, nie bylo kiedy, cala przestrzen, slowna rowniez zagospodarowal sasiad

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Twoje komentarze:))))
  Sto lat i wytrzyj kurze:)

  OdpowiedzUsuń
 6. No tęskno było do wieści. A ja tez mam kawałek ziemi! W Rodzinnych Ogródkach Działkowych co to je mają zlikwidować:-) No i juz jedno takie marzenie spełniłem bo kosiłem zardzewiałą kosą! Od dawna miałem taką chęć ale nigdy okazji by choć w ręku kosę mieć. A dziś przed pracą od 6 rano piłowałem wieloletnie wilki na jabłoni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj:)
   Jeśli mają zlikwidować, to jak ocaleje Twoja przystań do koszenia? Długo się nią nacieszysz?

   Usuń
 7. Mam nadzieje że się nacieszę, a o likwidacji to nie tego konkretnego ogródka tylko, że przepisy maja przestać obowiązywać 14 stycznia 2014 i kwiat narodu ma 8 miesięcy na dogadanie się i uchwalenie nowych które nie wiadomo jakie będą i czyje interesy chronić.
  A ziemia w krasie tu:
  http://www.youtube.com/watch?v=O1VuENfp6Ww


  OdpowiedzUsuń
 8. świetne miejsce, a altanka przypomina domek chińskiego mędrca - przestrzeń zen - niezagracona i gotowa przyjąć moc fantów:) Fajnie:) Miłego wypoczynku zabarwionego pracą. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń