biere nożyczki

I zaczynam wycinać tą kolorową wycinankę. Myśli, słów nigdy nie wypowiedzianych, obrazków, wiórków i skrawków. Zrobię z tego taki ładny ulepczyk, będe nim podrzucać jak Zośką, to tu to tam.

poniedziałek, 7 lutego 2011

Dygot


Get up stand up powtarzane z telefonu do ośmiu razy, urywane po pierwszych dżwiękach. Nigdy nie sądziłam, że Marleya można tak nie lubić. Syn przestawił mi budzik i z łagodnego wynurzania się spośród fal mam murzyńską orkiestrę. OK. Jak neptyk potykam się o sterty nieposkładanych ubrań i cała jestem nieposkładana.
Aby przemienić się z rozczochranej lunatyczki w poukładaną, pachnącą kobietę mija dobrych kilkanaście minut. A synek? Synek jak czasoumilacz. Nie ma skarpet, butów nie ma, czapkę posiał. Jak w kawale o kulkach. Jedną zepsuł, drugą zgubił.
Czas start, stary zegar macha wahadłem dwa razy szybciej. Pies zostawia kłaki na moim czarnym ubranku.
W końcu siedzę tu i tak sobie myślę o tej wizycie nocnej, lampach ciepłych, dłuuugiej rozmowie, o napełnianiu się samoistnością. O szanowaniu innych, o zapewnianiu sobie tych wszystkich braków z dzieciństwa, które mnie ukształtowały - samej, przez siebie, dla siebie. Nie wymaganiu od innych, odpowiedzialności, dorosłości.
Proszę wyciągnąć się na leżance - bardzo dobrze, tylko jak to dopasować do tej porannej nerwówy. Ech. Czy ta wiedza pomoże, czy zdołuje, pojęcia nie mam, na razie patrzę przez lupę na wijącą się stonogę.

6 komentarzy:

 1. Z kącika pani dobra rada.
  Primo: wytrwoć
  sekundo: oddychoć
  minuto: nie przerożoć się
  godzino: odłożyć rozumo i nie szukać logiko
  roko: przyjać i odejść

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładne lustereczko.
  Nienawidzę problemów wychowawczych, które mi spadają na czaszkę.Ten tego bije a ten się daje. Pani nie reaguje, dzieci się tłuką. Zapomniałam już podstawówkę, urocze klimaty!

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz fantastyczne dziecko, Koniu, i tak masz do tego podchodzic ajak nie moze znalezc butow to trudno - jaki konkurs wygral ostatnio? no i ten jego angielski - dumna jestem. Posluchalam twojej rady i szafa gra, zawsze po burzy jest ok, moze po to sa burze

  OdpowiedzUsuń
 4. "Anonimowi" wszystkich krajów łączcie się! Mój pogląd na sprawę tego młodego człowieka jest TAKI SAM, choć jestem tylko jego babcią :)))
  Lustereczko w fikuśnej oprawie też by tak powiedziało! "Lustereczko powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w świecie?..."

  OdpowiedzUsuń
 5. Fakt - wnuk i syn prima sort!!
  AC/DC ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Babcie są najmądrzejsze w świecie, Babcie, prawda znana nie od dziś :D
  Ja też apeluję o docenienie Małolata

  OdpowiedzUsuń